10 inspirací, jak vytvořit dokonalý a útulný balkón

Pokud máte ve svém bytě či domě balkón, nebo ještě lépe prostornou terasu, mělo by to pro vás být útulné a pohodlné místo. Většina lidí ho využívá pouze pro sušení prádla, někteří z nás na balkóně pěstují květiny a bylinky.
Co ale vyzkoušet něco více, a proměnit toto místo v úžasnou relaxační zónu, kam se budete každý den rádi vracet a návštěvy i sousedi vám ho budou závidět!

Mnohdy stačí opravdu málo. Použít barvy, polštáře, květináče a netradiční posezení. Možností je opravdu nekonečno.

Podívejte se na 10 nápadů, jak si svůj balkón či terasu proměnit v kouzelné místo, kde budete trávit celé dny, případně i letní noci.

 

1. Místo pro romantickou večeři

Finančně i časově nenáročná proměna. Stačí pár květin, hezký stolek a židle, romantické osvětlení a už můžete s drahou polovičkou pozorovat západ slunce u dobrého vína.

 

28d912cc48c736fb210f64c8309c25e3

Zdroj: www.camomilleblend.com

 

IMG_2831

Zdroj: www.junkchiccottage.blogspot.mk

 

2. Malá asijská zahrada na balkóně

Za pár korun se dá udělat i kousek asijské zahrady přímo na vašem balkóně. Stačí květináče s bambusem, hladké kameny případně malá fontánka. Jenom pohled na tento koutek přinese klid a relaxaci.

 

asian-patio1

Zdroj: www.houzz.com

 

Small-Balcony-Garden-ideas-1

Zdroj: www.houzz.com

 

3. Marocký styl

Kdo někdy navštívil tuto severoafrickou zemi, tak si jistě pamatuje, že všude byly pohodlné sedačky pokryté ručně vyšívanými polštáři, stolky zdobené keramikou, lucerničky a vše doplňovala vůně pravého mátového čaje. Přeneste tento styl i na váš balkón.

 

0f74e0e8c2b67d67d2914a5c1f1d0f78-633x950

Zdroj: www.tejidosmililopez.blogspot.mk

 

foto15

Zdroj: www.tecto.com

 

4. Houpací síť pro relaxaci i spaní

Máte-li prostornější balkón, zkuste najít prostor i pro houpací síť. Pokud doplníte i pískem, budete si připadat opravdu jako na pláži. V síti budete relaxovat dlouhé hodiny (nebo vaše kočka), číst si knížku a v létě třeba i spát.

 

1-DR-hammock-800x553-633x438

Zdroj: www.designrulz.com

 

balcony-hammock-633x844

Zdroj: www.theinteriorproject.com

 

5. Květinová zahrada

Neboli květiny všude, kam se podíváš. Někdy není potřeba vymýšlet nový styl, kupovat nábytek nebo přestavovat. Zrovna balkón dokáží oživit obyčejné květiny. Čím víc, tím lépe.

 

cozy-balconies-9

Zdroj: www.shelterness.com

 

cozy-balconies-3

Zdroj: www.shelterness.com

 

6. Styl alá rustikální vinice

Kouzelné místo pro relaxaci vytvoříte i za pomocí rákosu pro stínění, kovového nábytku a kameninové keramiky. Výborně se hodí k cihlovým obkladům, které můžete nechat porůst vínem, či nějakou popínavou rostlinou.

DIY-Backyard-Pergola-WooHome-12

Zdroj: www.woohome.com

 

7. Námořnický styl

Tento styl oceníte, zejména pokud máte blízko k vodě a plavení se po lodích. Stačí modro-bílé dekorace jako je slunečník či polštáře. Atmosféru doplníte např. mušličkami, pískem nebo zarámovanou fotkou z vaší dovolené u moře.

relaxing-outdoor-living-spaces-kindesign

Zdroj: www.decorfox.com

 

8. Luxusní ratanová terasa

Zejména pro velké terasy se hodí pořídit si ratanový či jinak pletený nábytek, který sám o sobě budí dojem luxusu. Návštěvy už nebudou chtít sedět v obývacím pokoji a i vy sami budete trávit mnohem více času na čerstvém vzduchu.

 

Rooftop_CO09_SE07

Zdroj: www.houseandhome.com

 

laneway_9131-633x422

Zdroj: www.thecrossinteriordesign.com

 

9. Dekorace ve venkovském stylu

Nazývejte si tento styl jak chcete, ať už retro, vintage nebo venkovský. V dnešní době je čím dál více moderní a své místo by měl mít i na balkóně či na terase. Stačí se nebát použít barvy, patinovaný nábytek a venkovské dekorace.

Tracy-Shumate

Zdroj: www.myazhar.blogspot.mk

 

summer_porch_19-475x712

Zdroj: www.comfydwelling.com

 

10. Indický styl plný barev

Tento styl se ideálně hodí pro jarní a letní dny. Sám o sobě je hodně vzdušný a světlý. Jako doplňky je vhodné volit prošívané deky a polštářky, ideálně vícebarevné. Svoji roli zde hraje také zeleň, se kterou vůbec nemusíte šetřit.

53789ecf01_ab4b41a965d4e6d4b7b12bac03d5223a-633x893

Zdroj: www.blogarredamento.com

 

how-to-decorate-a-balcony-633x465

Zdroj: www.khonj.org

 

Už máte vybráno? Náš favorit je č. 2 – asijská zahrada.

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *