Bezpečnost v dětském pokoji

Hrající si děti

Dětský pokoj je místo, kde bude vaše dítě trávit nejvíce času a v pozdějším věku často i bez vašeho dohledu. Proto by to mělo být místo, kde je kladen důraz na bezpečný pobyt. Mějte to tedy na paměti při jeho zařizování.

Mezi nejdůležitější věci, na které musíme pamatovat především, je kontrola nad elektrickými zdroji (zaslepení zásuvek pomocí krytek, kabely mimo dosah dětí), kvalitní materiál na podlahu a volba vhodného nábytku.

Záslepka na zásuvku

Dveře

Vzhledem k tomu, že je nutností udržovat s dětmi kontakt, je dobré aby šly otevřít co nejvíce a prozatím zůstávaly otevřené. Nevhodné dveře jsou ty, které se otevírají jen částečně, trčí tak do místnosti a dítě se o ně může lehce zranit. V tom vám také mohou pomoci dveře shrnovací nebo posuvné. Pro otevírací dveře lze použít dveřní zarážky.

Koberec

Malé děti lezou po nejvíce času po zemi, na to bychom měli pamatovat při výběru koberce. Nejvhodnější volbou tedy není materiál syntetický, který by mohl způsobovat nepříjemné odřeniny a spáleniny. Ideální jsou bavlněné nebo prošívané podložky, které umístíte na místa, kde si děti hrají nejčastěji.

Nábytek

Na nábytek volte materiál, který bude zdravotně i konstrukčně nezávadný, bez ostrých hran (můžeme je v případě potřeby osadit gumovými krytkami).

Postýlka je klíčovou volbou u malých dětí, měla by být hluboká, s úzkými mezerami. Dobrá volba je i ochranný materiál uvnitř postýlky, který zabrání uhození.

Úchytky na nábytku by měly být oblé nebo volte zadlabovací otvory.

Šatní skříně vybírejte dostatečně stabilní a chcete – li mít jistotu bezpečnosti, můžete je ještě přišroubovat ke zdi.

Vybírejte nábytek bez vitrínek a polic vyrobených ze skla, nebo sklo polepte bezpečnostní fólií.

Použijte chrániče rohů na stoly, skříně a sedací nábytek.

Okna je vhodné zabezpečit bezpečnostní petlicí a nedávat pod ně nic, na co by si děti mohly stoupnout. Květiny a vázy by neměly být na dosažitelném místě. Zabezpečení dětského pokoje je důležitá úloha, která vám však zajistí větší klid a bezpečí pro ty, na kterým vám nejvíce záleží.

Hlavní obrázek: Designed by Freepik
Záslepky: Designed by Jan Rybařík

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *