I plody vaší práce mohou ozdobit venkovský dům

Ovoce a zelenina nám nemusí sloužit, jen jako potraviny.  Vše, co roste ve vaší zahradě je vhodné k dekoraci chaty nebo chalupy, a pokud si budete přát i městského bytu.

Pravděpodobně i váš kuchyňský stůl někdy zdobila velká mísa s ovocem a zeleninou nebo vám visely na stěně svazky cibule a česneku. Tato jednoduchá dekorace, vždy vytváří zajímavé efekty v interiéru.

Toužíte po originální dekoraci? Pak vytvořte otisky ovoce a zeleniny – přímo na nábytek, záclony a další doplňky jako je třeba prkýnko na maso. Je to snadné! Můžete použít nějaké nezralé ovoce.  Příkladně jablka, které rozpůlíte na dvě poloviny, namočíte do barvy, a pak použijete jako razítka. Jen je třeba tisknout silněji na základnu a dobře volit barvy.

 

Kytice ze zeleniny

Misky se zeleninou a ovocem – to je hezká dekorace, ale má ji každý.  Co takhle si vytvořit kytici ze zeleniny? K tomu je potřeba široká a ne příliš vysoká keramická váza a svazek mrkve.

Mrkev dáme do vázy a pak mezi ně přidáme nějaké květiny. Vhodná je jakákoliv zelenina s dlouhými kořeny. U mrkve se pěkně vyjímají rostliny se žlutými květy. Fantazii se meze nekladou.

Jako pozadí krásně vypadá kmenový plátek s letokruhy, který opřete o zeď a před něj postavíte vázu s květy a zeleninou.

 

Mozaika

Rám nemusí rámovat jen zrcadla a obrazy, ale také ručně vytvořenou mozaiku. Jako materiál vybíráme semena všech druhů zeleniny a květin nebo koření, které lepíme na pevnou plochu.

Přidat lze semena z melounů, stejně jako zbytky starých obilovin.

Než se pustíme do lepení, tak si nejdříve tužkou rozdělíme celou plochu na jednoduché obdélníky, čtverce a pruhy. Pak každý jednotlivý segment vyplníme vrstvou lepidla, a poté dle vlastního estetického cítění nasypeme do každého ohraničeného místa z každého druhu.

Doprostřed plochy doporučujeme pro větší efekt nalepit kousek zrcadla, nejlépe kopírující tvar rámu.

 

Suché akvárium

Rychle vytvořené a pěkně vypadající je i akvárium.

Tentokrát nepůjde o klasické akvárium s rybami. Najděte si větší pěkně tvarovanou a hlavně průhlednou sklenici, kterou vyplníte sušenými plody –  jablka, ananas, švestky, ořechy atd.

 
Fotografie “Still Life” od “Liz West” licencovaná pod CC BY 2.0.

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *