Jak funguje pojištění domácnosti?

Každý se snaží si zařídit domov tak, aby to maximálně vyhovovalo jeho potřebám. Kupuje nábytek, doplňuje ho spotřebiči, vše dolaďuje doplňky a dbá na to, aby vybavení bylo v co možná nejlepším stavu, stojí ho to čas i peníze. Hříčkou osudu často bývá, že stačí několik minut a vše je poničeno. Nabízí se jediná efektní ochrana domácnosti v podobě řádného pojištění. Jak poznat kvalitu a v jakých případech vás ochrání?

 

Hrozby jsou tu každý den

Mnoho majitelů se oklamává tím, že věci v jeho domácnosti si přece může poničit jen on sám, ovšem chová se maximálně opatrně, takže nic nehrozí. Je to asi ten nejhloupější přístup, který k vybavení domácnosti můžete mít. Každý byt i rodinný dům je vlastně v permanentním ohrožení. Největší škody může způsobit řádění přírodních živlů, hrozí i další nebezpečí, jako je například přepětí v síti. Hrozbu představují i sousedé, stačí chvilka nepozornosti, kohoutek v koupelně zůstane otevřený a všechna voda proteče k vám. Navíc se světem potulují zloději i vandalové, kteří si mohou vyhlédnout právě vaše bydlení. Škody se ve všech případech mohou vyšplhat i na několik set tisíc korun. I když se jedná o nižší částku, je složité najít peníze a vrátit vše do původního stavu. Právě pojištění domácnosti složitou situaci řeší. Je jistotou, že v případě poškození, zničení i odcizení vašich věcí dostanete finanční kompenzaci.

decoro.cz_online_ergo_cz_01

 

Jak funguje?

Pojistka se vztahuje na movité věci, které se nachází doma. Do pojistného krytí patří i cennosti a peníze. Vztahuje se také na domácí mazlíčky. Protože mezi sebou pojišťovny soupeří, je výhodné si před sjednáním udělat srovnání. Každá pojišťovna má trochu jiný rozsah krytí a cenu. Ušetříte, pokud se rozhodnete pro pojištění domácnosti online. Zabere to jen několik minut a je třeba znát jen velikost obytné plochy. Při vyřizování si důkladně přečtěte pojistnou smlouvu a také dotazy k pojištění domácností.

 

Chraňte i nemovitost

Kromě pojištění domácnosti nabízí pojišťovny také pojištění nemovitosti, které se vztahuje na nemovité věci. Je důležité vědět, že jako jediné ho lze sjednat pro rekreační objekty. Jak si poradit s jeho nastavením? Věnujte několik minut přečtení tohoto článku.
 

Líbilo se?