Jak si vybrat interiérové žaluzie

Žaluzie jsou krásným i praktickým doplňkem. Jak si vybrat ty pravé žaluzie do interiéru? Poradíme vám.

Vybírejte podle materiálu

Přestože se máme tendence rozhodovat výhradně podle ceny, rozhodně by neměla být tím prvním, nad čím budete uvažovat. To nejdůležitější, na co je vhodné se zaměřit, je materiál žaluzií. Proč? Jednak je důvodem jeho kvalita, lamely nesmějí být příliš tenké, a jednak i jeho údržba.

 

Zvolte si horizontální nebo vertikální žaluzie

Varianta tzv. horizontálních žaluzií se hodí do všech typů oken, můžete jimi bez problémů opatřit dokonce i ta střešní. A na trhu jsou v mnoha barevných provedeních, takže není ani problém sladit je se zbytkem interiéru. Proto jsou i nejběžnější.

Většinou se vyrábějí z hliníku, který je odolný a současně i lehký, setkat se ale můžete i s méně tradičním dřevem nebo bambusem.

Vertikální žaluzie do interiéru oproti nim působí o něco dekorativněji. Nejvíce jim sluší prostor v podobě velkoryse řešeného rozměrného okna.

1381990788_vnitrni-zaluzie2

Tradičními materiály jsou v tomto případě lamely dřevěné, které jsou velmi odolné. Dále plast, jehož výhodou je vysoká odolnost a zároveň nevyžaduje náročnou péči. Po látce sáhněte, pokud vám nevadí poněkud složitější čištění.

Dnes již naštěstí není tak bezvýhradně pravda, že pro alergika znamená takovýto prvek v bytě automaticky doslova pohromu, neboť je lapačem prachu. Stačí sáhnout po správném materiálu. Negativní vliv můžeme potlačit například příměsí skelného vlákna do základu.

 

Na co ještě nezapomenout

Klasickým způsobem je ovládání manuální, případně můžete ale mít i žaluzie na dálkové ovládání. Jejich instalaci zvládne i zručnější domácí kutil samostatně. Určitě není zapotřebí kvůli nim cokoli bourat a můžete si je zakoupit bez obav až ve chvíli, kdy už máte hotová okna.

Pro vás jako spotřebitele samozřejmě též vždy platí, že byste na produkt měli dostat záruku. A hned vzápětí se nezapomeňte ani informovat o tom, jak je to se servisem zakoupeného produktu, a to i tím pozáručním.

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *