Květinami ve stylových květináčích urychlíte čekání na jaro

Květinami ve stylových květináčích urychlíte čekání na jaro

Vánoce jsou už dávno za námi a do jara je ještě daleko. Naše příbytky už nezdobí vánoční výzdoba, Velikonoce v nedohlednu, proto může byt nyní vypadat trochu fádně a smutně. V tomto mezidobí si však lze bydlení zpříjemnit a urychlit si čekání na jaro. Jak? Velmi snadno! Stačí vám k tomu málo. První jarní rostliny vytvoří pozitivní náladu v každé domácnosti a společně se stylovými květináči budou dokonalým a harmonickým bytovým doplňkem.

Jaké rostliny pořídit?

Co se výběru květin týče, máte velké možnosti. Pořídit lze typicky jarní, jako jsou narcisy, hyacinty či primule. Avšak musíte počítat s tím, že v teplých interiérech vám dlouho nevydrží. Jejich cena je ale tak nízká, že je můžete průběžně obměňovat.

Na druhou stranu existují i druhy, které sice nejsou na první pohled s jarem spjaté, ale nabízí se v pestré škále barev, díky kterým každý byt rozkvete a zněžní. Mezi takové je možné zařadit kalanchoe, bramboříky, anturie a tolik oblíbené orchideje. Každá kvetoucí rostlina vdechne do domácnosti život a rozzáří jej svými barevnými květy.

Co bychom však chtěli zdůraznit, je fakt, že i pokojovky okrasné listem byste neměli zatracovat. K dostání jsou totiž varianty natolik atraktivní, že se mohou stát ozdobou vašeho domova. Nádherně vypadají např. alokázie, draceny, rypsalisy, fíkusy, apod. Moderní jsou tchíniny jazyky, různé sukulenty a kaktusy.

Právě v zimním období jste možná i vy museli některé pokojovky z důvodu úhynu vyhodit, proto je nyní ideální čas pro nákup nových. Dny se již prodlužuji a nemusíte mít obavy, že vám zase uvadnou, protože nebudou mít dostatek denního světla.

Květina a květináč – parťáci, kteří si rozumí a zdobí

Doba, kdy se pod nevzhledný květináč strčil pouze talířek, je dávno pryč. Tu opravdovou krásu květiny podtrhne jedině stylová a designová nádoba. Dnes je o to více důležité, aby květináče ladily s interiérem a ideálně jej zdobily. A v tomto směru jsou možnosti velmi vstřícné.

Tou levnější variantou, za kterou se ovšem vůbec nemusíte stydět, jsou plastové květináče. Jejich široká barevná škála i design uspokojí ty nejnáročnější z vás. Navíc jsou lehké, takřka nerozbitné, odolné vůči UV záření a díky nízké hmotnosti můžete mít v interiéru i velké modely, které kdykoliv snadno přemístíte. Jejich údržba je rovněž snadná a lze je používat zase a znova. Chcete-li jít s trendy, vsaďte na hladké, lesklé provedení v neutrálních odstínech, jako jsou bílá, šedá, hnědá a béžová.

Oblíbené jsou i ratanové květináče, krajkové či proplétané nádoby.

Hitem jsou obaly na květiny s 3D efektem, kterého se snadno docílí pomocí dvou vložek – vnitřní a vnější, jak můžete vidět na obrázku.

Atraktivní jsou keramické a betonové květináče, které lze pořídit v různorodých designových provedeních, tvarech i barvách. Zejména betonový design, surový povrch a imitace kůry stromů jsou aktuální trendy pro tento typ nádob.

A kde moderní a stylové nádoby pořídit? U specialisty na květináče a dekorace, na stránkách harasim.info. Zde najdete jednu z nejširších nabídek obalů na květiny na trhu. Jsme si jistí, že si vyberete. Doporučujeme také shlédnout sekci Novinky, kde se nachází krásné a originální velikonoční dekorace. Tento internetový obchod má rozhodně co nabídnout.

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *