Máte útulný interiér, ale fasáda není v nejlepší kondici?

Potrpíte si u svého bydlení na dokonalé eleganci, čistotě a designu? Upravili jste si interiér svého rodinného domu přesně podle vašich představ a jste pyšní na jeho současný vzhled? Ale elegantní bydlení neznamená jen elegantní interiér, ale také vnější obálka stavby musí být v nejlepším možném stavu. Jak je na tom vaše fasáda? Není příliš elegantní? Vše se dá vyřešit. Jen je zapotřebí vědět, jak na to.

 

Nejdříve vyčistit – nejlépe odborně

Na fasádách všech staveb se neustále usazuje prach, pyly, smog a další organické nečistoty. Tomu se nelze nijak ubránit. Nečistoty ale na povrchu domu vytvářejí nevzhledný povlak, který zakrývá původní barvu a eleganci fasády. Ze všeho nejdříve je zapotřebí fasádu důkladně vyčistit – nejlépe odbornou technologií tryskání-pískování. Jak probíhá takové čištění fasád, se můžete podívat ZDE. Po vyčištění je třeba fasádu ještě detailně prohlédnout, zda se na ní neobjevují další známky poškození. Další případná poškození mohou vyřešit nátěry fasád.

Family Painting Project

 

Malé prasklinky často znamenají problém

Jeden z nejčastějších problémů na fasádách nemusí být na první pohled vidět, ale objevuje se až při detailnějším prozkoumání domu z větší blízkosti. Jedná se o malé vlasovité prasklinky. Ty nijak nekazí vzhled domu, ale mohou být příčinou mnohem větších problémů. I do malých prasklinek se může dostat vlhkost, která v zimě může způsobit rozpraskání fasády. V létě naopak může být původcem plísní. Je třeba na fasádu aplikovat nátěr proti vlhkosti, který zamezí pronikání vlhkosti malými prasklinkami. Pokud ale na fasádě objevíte známky plísní, ze všeho nejdříve je zapotřebí aplikovat protiplísňový nátěr, než fasádu uzavřete nátěrem proti vlhku.

Teen Girl With Paint Roller

 

Důležitý je správný výběr

Správně vybraný nátěr proti plísni dokáže zlikvidovat začínající i rozšířené plísně ve všech druzích zdiva. Jen je zapotřebí vybrat správný druh. Možností je několik a využití se liší podle typu zdiva, stáří fasády a stupně poškození plísněmi. Výběr i aplikaci se vyplatí svěřit odborné firmě.
 

Líbilo se?