Nechte se okouzlit vlastnostmi korkové podlahy

Milujete přírodní materiály? Pokud právě vybíráte novou podlahovou krytinu, ale z nějakého důvodu vám nevyhovuje klasické dřevo, zvažte korek. Je ideální volbou pro každého, kdo trpí alergiemi či astmatem a pocitem chladných nohou. Korkové podlahy mají vynikající vlastnosti a jejich přirozená krása vás bude hladit na duši každý den.

Z čeho se korkové podlahy vyrábí?

S korkem jste se již stoprocentně setkali, ale možná netušíte, co přesně je tento materiál zač. Jedná se o kůru z lesního stromu dubu korkového. Nejvíce se vyskytují v hájích a alejích ve Španělsku, Portugalsku a zemích severozápadní Afriky. Jedinečnou vlastností těchto stromů je regenerace odloupnutí kůry. Ta se odřezává pomocí speciálních nožů a poměrně rychle se obnoví, aniž by strom utrpěl poškození.

Proč právě korek?

Korek je pro výrobu podlah jako stvořený, protože má dobré izolační a akustické vlastnosti, akumuluje teplo, je tvarově stály, elastický a odolný vůči vlhkosti. Navíc obsahuje látku suberin, která odpuzuje parazity.

Korkové podlahy mají velmi dlouhou životnost. Kvalitní krytina bez problémů vydrží i více než 40 let. Je nebývale pohodlná při chůzi, tichá a nestudí. Hodí se do dětského pokoje, kde ji děti nebudou příliš šetřit, stejně jako do místností s vyšší vlhkostí.

A to není zdaleka všechno. Korková podlaha má příznivý vliv na mikroklima v místnosti. Na základě mnoha měření bylo prokázání, že zvyšuje teplotu až o 1,5°C. Díky tomu můžete ušetřit nezanedbatelnou částku za energie.

Jakou variantu zvolit?

K mání jsou korkové plovoucí podlahy a lepené podlahy. Výhodou plovoucích podlah je rychlá a nenáročná pokládka, celoplošně lepené podlahy lze zase přesně zařezat kolem dveřních rámů, topení a dalších prvků.

Ať už se však nakonec rozhodnete pro jakoukoliv variantu, získáte 100% přírodní krytinu z obnovitelného zdroje, která je hypoalergenní, není náročná na údržbu a odolá promáčknutí. Potřebujete snad něco víc?

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *