Oceněný realitní projekt využívá čerpadla AIR X od IVT

Realitní projekt vilové čtvrti Primavera získal cenu poroty v prestižní soutěži Realitní projekt roku 2018. Součástí vil jsou velmi výhodná tepelná čerpadla fungující na principu vzduch/voda AIR X.

Architekti vsadili na úsporné bydlení nejen s ohledem na životní prostředí, ale také s ohledem na peněženky budoucích obyvatel nové čtvrti. A vyplatilo se. Nejen, že byly všechny domy navržené vily rozprodané, ale projekt získal i ocenění v nabité konkurenci realitních projektů z celé České republiky.

AIR X je díky svým kvalitám nejprodávanějším tepelným čerpadlem

Tepelná čerpadla AIR X fungují na principu vzduch/voda, což je velmi výhodné pro rodinné domy. Odebírají energii přímo z venkovního vzduchu a využívají ji pro ohřev teplé vody, která vytápí dům. Vyznačují se však i tím, že je možné objekt, vedle využití teplé vody nebo vytápění, tímto čerpadlem chladit v parných letních měsících.

Největší výhodou tohoto řešení je obrovská úspora za energie. AIR X je nejprodávanějším tepelným čerpadlem na trhu i díky svým dalším vlastnostem. Mezi ty patří například jednoduchá a rychlá instalace bez potřeby častých technických kontrol odborníkem. Nešetří pouze finance, ale také prostor. Zabere pouhých 0,4 metrů čtverečných, což ocení zejména majitelé rodinných domů s menší zahradou. A z řady dalších výhod je důležité vypíchnout také vysokou odolnost těchto čerpadel. Byla totiž navržena pro severské prostředí.

Pořizovací investice pro tepelná čerpadla vzduch/voda jsou rovněž nižší než u ostatních druhů. Za vše mluví to, že je tepelné čerpadlo AIR X přeborníkem v nezávislých testech spotřeby. Co vypíchnout? Tak třeba sezónní energetickou účinnost čerpadla pohybující se nad 200 %, nevyšší průměrný roční topný faktor – SCOP 4,84, 284 litrů teplé vody o 40°C pro běžné využití, klimatizaci ve standardu, nejvyšší energetickou třída A+++ nebo třeba možnost ovládat systém mobilním telefonem. Vypisováním výhod tohoto řešení bychom tu byli opravdu dlouho. AIR X se stalo v letech 2016, 2017 a 2018 nejprodávanějším tepelným čerpadlem na českém trhu a rozhodně ne bezdůvodně. Na tepelné čerpadlo AIR X je navíc možné získat kotlíkovou dotaci ve výši 127 500 Kč.

Vilová čtvrť oslnila porotce

Projekt vilové čtvrti Primavera je zasazen do příjemného prostředí městečka Úvaly u Prahy. Domy se nachází nedaleko největší pražské přírodní rezervace Klánovice-Čihadla, za Klánovickým lesem a jejich obyvatelé budou mít centrum hlavního města necelou půlhodinku autem. Architekti založili projekt na minimalistické a praktické architektuře, která připomíná eleganci funkcionalistických staveb z prvních desetiletí minulého století.

Prestižní ocenění si architekti odnesli i díky svému přístupu k projektu. Domy jsou vystavěny z kvalitních materiálů a využívají inovativní přístupy, mezi které právě patří tepelná čerpadla. Vily se i díky nim stávají prakticky pasivními domy. Za projektem stojí renomovaný ateliér Architektura Ing. arch. Davida Krause.

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *