Pořiďte si vlastní saunu

Pravidelná návštěva sauny prospívá imunitě a celkové regeneraci lidského organismu, o tom zřejmě dnes už pochybuje málokdo. Pokud nemáte na dosah žádnou veřejnou saunu a jestliže ani nikdo z vašich přátel či příbuzných nemá podobné zařízení doma k dispozici, nezbývá vám, než pořídit si saunu vlastní. Není to nic nereálného a ani finančně příliš náročného. Saunování se u nás věnuje čím dál více lidí a to jak kvůli příjemné relaxaci, tak i pro zdravotní benefity, které tato činnost člověku přináší.

Nesporný přínos

Pravidelný pobyt v sauně vám přinese především fyzické i psychické uvolnění a přivede vaše tělo a mysl do stavu vzájemné harmonie. Posílí vaši odolnost vůči nejrůznějším infekcím a pomůže například při prevenci onemocnění horních cest dýchacích. Také zlepšuje prokrvení kůže, sliznic, cév a dýchacích cest a v neposlední řadě má i kosmetické účinky, když pomáhá čistit vaši pokožku a povzbuzuje tvorbu nových buněk. Často také dochází ke zmírnění některých zdravotních problémů, které si člověk v průběhu života nastřádal. Důvodů, proč se tomuto očistnému rituálu začít pravidelně věnovat, je celá řada a pokud jste již rozhodnuti se saunováním začít, zbývá vám jen zvolit správný typ sauny, který bude co nejlépe vyhovovat vašim potřebám a možnostem.

Jakou saunu si vyberete?

Jedno je jisté, na sauně byste neměli šetřit. Levné výrobky nebývají obvykle příliš kvalitní a tomu potom odpovídá i samotný pobyt v sauně. Rovněž provoz, pokud jste si nevybrali dobře, se vám značně prodraží. Všímejte si v první řadě kvality použitého dřeva a také celkového zpracování kabiny. Pokud jste zvolili infrasaunu, pak je také důležitý i typ infrazářičů, které by měly být širokospektrální. Snažte se od prodejce zjistit i takové informace, jako je rychlost nahřátí sauny (kratší doba je lepší) a ptejte se rovněž po způsobu obsluhy, abyste hned od začátku věděli co a jak.

Moderní infrasauna

Jedná se o moderní řešení, které se nejlépe uplatní v bytě nebo v domě. Infrasauny se nahřívají na nižší teplotu než sauny klasické, a to od 40 do 60 °C. Díky tomu se výborně hodí i pro ty z nás, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využít právě saunu klasickou. Teplo infrasauny dokonale prohřívá nejenom povrch těla, ale proniká i hluboko do tkání, takže k prohřátí organismu dojde rychleji. Pobyt v infrasauně je vhodným podpůrným prostředkem léčení akné, ekzémů, nebo revmatismu. Může mít dokonce i blahodárný vliv na lidi trpící nespavostí.

Dáte přednost finské sauně?

Také při výběru klasické sauny vás samozřejmě musí zajímat především kvalita dřeva, z něhož je vyrobena. Další podstatnou věcí jsou potom kamna. Typ, který si zvolíte, bude mít zásadní vliv na kvalitu vašeho saunování a rozhodně není od věci, nechat si v tomto směru poradit od odborníka. Kvalitní lavice, rošt, osvětlení a také doplňky jako jsou vonné esence, to vše má svůj význam a může výsledný efekt pobytu v sauně značně vylepšit, ale také do určité míry znehodnotit, pokud nezvolíte dobře.

 

Existuje také možnost nechat si na zakázku vyrobit saunu kombinovanou. Taková sauna dokáže skloubit výjimečné vlastnosti klasické finské sauny s výhodami infrakabin. Pořizovací náklady budou však v takovém případě poněkud vyšší. Tradiční způsob saunování s blahodárnými účinky na zdraví je znám celá staletí, zatímco historie infrasaunování je nepoměrně kratší. Vaší výhodou je, že si teď obojí můžete dopřát hezky v pohodlí svého domova a záleží jen na vás, jak se rozhodnete.

 

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *