Jak si zvolit dekorace do bytu

Každý pokoj v bytě můžete oživit vhodnou dekorací. Současný trh nabízí celou řadu bytových doplňků, mnoha různých barev i materiálů, díky kterým mu dodáte na zajímavosti.

Mezi oblíbené dekorace patří svíčky, květiny ve váze, hodiny nejen na zeď, obrazy nebo třeba polštářky.

Jak správně vybírat?

Do každého druhu interiéru se hodí jiný typ dekorace. Ba dokonce stejná dekorace se nemusí hodit do každého bytu či jen místnosti.

Květiny ve váze

Květiny ve váze jsou zajímavým doplňkem, který oživí každou místnost. Do otevřených a velkých prostor se hodí vázy velké s velkým aranžmá. Na stoly a na konferenční stoly jsou vhodnější spíše menší vázy či květiny hrnkové. Máte – li nevyužitý výklenek, oživí jej květinové aranžmá se speciálním osvětlením a vy tak získáte nepřehlédnutelný solitér.

Obrazy

Při výběru obrazu mějte na paměti, že musí zapadat do interiéru a to z hlediska velikosti, motivu i dominantní barvy obrazu. Do klasického interiéru se hodí obrazy malované na plátně. Pokud jste majitelem moderního a stylového bytu, můžete si dovolit i obrazy modernějšího vzhledu. Chybu neuděláte ani pokud zvolíte fotografii na plátně, klidně i bez rámu.

Motiv obrazu volte tak, aby odpovídal vaší osobnosti a ladil i s tematikou daného pokoje.

Polštáře a polštářky

Tento typ dekorace nejčastěji spojujeme s ložnicí a spánkem. Může to však být i velice stylový doplněk pokoje obývacího nebo dětského.

Při výběru tohoto typu polštářku není důležité klást důraz na kvalitu náplně. Pokud budou polštářky zdobit sedací soupravu, sáhněte do nabídky válcových podhlavníků nebo čtvercových s méně tradičním zdobením.

Oblibu si získávají povlaky s geometrickými tvary nebo polštáře pletené. Pokud máte interiér zařízení v selském stylu (kombinace se dřevem), zde vyniknout polštářky s květinovými motivy.

Pro moderní interiér volte spíše povlaky jednobarevné.

Hlavní obrázek: Designed by Free Images

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *