Solární svítidla rozzáří vaši zahradu i po setmění

Solární osvětlení zahrady

Dlouhé letní večery jsou příležitostí k delšímu pobytu venku na zahradě nebo na terase. Ještě více zpříjemnit je mohou solární svítidla, která v zahradě vytvoří romantickou podívanou. Rozmístit je můžete s minimální námahou, s nulovým výdejem elektrické energie, ale s maximální efektivitou. Tak proč zahradu po setmění skrývat?

Využijte sluneční energii pro ozdobu vaší zahrady

Zejména zahradníkovo srdce zaplesá, když se dozví o možnosti solárním světlem dekorovat svůj „vypiplaný“ kousek zeleně. Ti, kteří nad okrasnými skalkami, trávníky a záhonky trávili spoustu času uvítají možnost, jak se onou krásou kochat i po setmění.

Solární svítidla, která fungují na principu solární energie mohou jejich zahradu, terasu či okolí domu efektivně osvítit a ozdobit za použití minimální námahy. Dnes je na trhu k dostání řada solárních svítidel, ze které si určitě vyberete osvětlení i pro vaše účely.

Co čekat od solárních svítidel?

Kdybyste měli po zahradě rozvádět velké množství elektrických kabelů, abyste osvítili keř či cestičku k bazénu nebo kdybyste měli často vyměňovat prasklou žárovku, nejspíš byste nápad osvětlit zahradu či venkovní posezení rychle zavrhli.

Dnes se však více než kdy jindy přistupuje k chytrému řešení, jímž bezesporu jsou i solární svítidla. Ty fungují na principu solární energie, tudíž aby se nabil akumulátor solárního osvětlení a rozsvítila se LED dioda, je zapotřebí slunečního svitu.

Solární svítidlo, na které celý den svítilo slunce by mělo po setmění vydržet svítit až osm hodin. Samozřejmě má na to velký vliv počasí, a proto když je zataženo, velký svítivý efekt nečekejte.

I přesto, že solární svítidla zahradu neosvětlí v pravém slova smyslu, jen ji světelně hezky dekorují, najdou praktické využití.

Třeba, když jimi dekorujete cestičku k zahradnímu posezení. Solární svítidla jsou také často využívaná jako osvětlení reagující na pohyb při vchodu do domu nebo jako osvětlení domovního čísla. Ve většině případů však solární svítidla zajišťují působivou atmosféru venku.

Velká paráda bez námahy

Solární svítidla jsou prakticky bezúdržbová. Stačí je jen umístit tam, kde potřebujete (nejlepší je jižní a západní strana zahrady) a prakticky se o ně nemusíte starat. Jen po pár letech musíte počítat s výměnou baterie solárního osvětlení (akumulátoru, který se přes den sám dobíjí).

Na zimu je dobré solární osvětlení schovat, čímž prodloužíte jejich životnost. Vekou výhodou solárního osvětlení je bezpečnost, přenosnost a úspora energie i životního prostředí.

Vy ještě svou zahradu skrýváte ve tmě? Solární svítidla ji rozzáří i po setmění.

 

Solární lucerna na zahradu
Solární lucerna na zahradu

 

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *