Stěhovat se sám, nebo si raději najmout profesionály?

Zabalit celý svůj život do krabic a přesunout ho z místa A do místa B je logisticky poměrně náročné. To potvrdí každý, komu už se poštěstilo se minimálně jednou za život stěhovat. Vyplatí se zatnout zuby a zapotit se při stěhování sám, nebo je lepší si zavolat na pomoc profesionály?

Stěhování svépomocí – stojí to vůbec za to?

Pokud se chystáte stěhovat sami, tak celou akci na poslední chvíli určitě nezorganizujete. Zařídit toho musíte poměrně dost. Především potřebujete dostatečné množství krabic a jiného obalového materiálu (např. bublinková folie) a jiné manipulační pomůcky jako lana a „pavouky“, případně upínací popruhy.

Zamluvený musíte mít i prostorný vůz (ideálně dodávku), případně sehnat i řidiče.

Řidičem to často nekončí, často musíte sehnat i spoustu dalších lidí a naplánovat tak „super víkend“ celé své rodině a známým.

Spousta lidí se řídí hlavně tím, že je to levné – když si ale vezmete, co vše za tím stojí a kolik toho musíte zařídit, stojí to vůbec za to?

Stěhovací firma k vám nastěhuje klid, ušetří čas i nervy

Stěhovací firma pomůže i tam, kde se nedostávají fyzické síly. Přesunout totiž budete muset i těžké kusy nábytku. Mnohé firmy nabízejí v tomto směru komplexní služby. Jsou schopny nábytek rozmontovat a na novém místě opět sestavit, případně zabalit drobnější předměty. A co teprve takový klavír…

Úhony navíc neopatrným stěhováním nemusejí doznat jen lidé, ale také věci. V případě, že si při přesouvání předmětů cokoli zničíte, bude to jen na vaši vlastní zodpovědnost. Profesionální stěhováci jsou ovšem proti případným škodám pojištěni.

A hlavně – se stěhovací firmou ušetříte Váš čas.

Se stěhováky je to bez starostí

Přesto, že za služby stěhovací firmy musíte zaplatit , je podle mě tato možnost mnohem pohodlnější. Ne nadarmo se u nás říká „Raději vyhořet, než se stěhovat“.

V zásadě není dokonce problém ani to, aby vše proběhlo i bez vaší přítomnosti, byť je to samozřejmě lepší, pokud na místě budete.

Rychle také zjistíte, že některé nabídky jsou značně předražené, proto se vám vyplatí srovnávat. Budete-li vybírat uvážlivě, stěhovací služby vás na závratné sumy vyjít rozhodně nemusejí a vy zvládnete změnu bydliště za podobnou cenu, jako byste si vše museli zařizovat a platit sami (benzín, krabice, váš čas apod.).

Líbilo se?