Vestavěné skříně ušetří spoustu prostoru

Dům či byt je místo, kam se toužíme vrátit s radostí. Rezidence má být pohodlná a dobře vybavená, měla by splňovat požadavky každého, kdo v ní žije.

V neposlední řadě se snažíme vytvořit pohodlný obývací prostor, kde hraje velkou úlohu organizace ukládání věcí. Pro malé byty, ve kterých je spousta věcí a místa na skladování není nazbyt, je ideální vestavěná posuvná skříň.

Pro zajímavost vestavěné skříně jako první začali používat Evropané v 18. století – vzhledem k úzkým uličkám, neboť otevřené dveře skříní bránily volnému průchodu.

Dobře navržená vestavěná skříň s posuvnými dveřmi ušetří nejen prostor, ale i uskladní mnohem více věcí než klasický nábytek.

 

Moderní vestavěné skříně

Výrobci neustále vestavěné skříně zdokonalují, oceníte nový model věšáků, mřížky, držáky, držáky na kalhoty, kravaty, sukně, šátky. A pokud využijete zrcadla, tak vězte, že povrch, který se skládá ze zrcadel, opticky rozšiřuje prostor. Navíc dveře u posuvných skříní se jednoduše dají nahradit novými, díky tomu lze snadno měnit styl a design pokojů.

Získáte tak praktický a velice elegantní bytový doplněk, který se často stává dominantou v interiéru.

 

Velikost vestavěné skříně

Samozřejmě, že výpočty vycházejí především z velikosti místnosti nebo části prostoru (například chodby nebo předsíně), kde bude vestavěná skříň stát.

Nicméně, existuje několik významných aspektů, které je třeba zvážit. Standardní hloubka šatní skříně s křídlovými dveřmi je 60 cm, tolik potřebujeme na věšáky s oděvy.

Pokud se jedná o skříň s posuvnými dveřmi, to je lepší přidat dalších 10 cm.  Důkladně uvážíme i výšku vestavěné skříně.

 

Výhody vestavěné skříně

Izolační stavební vady – vestavěná skříň vám perfektně skryje nedostatky a nerovnosti na stěnách.

Trvanlivost – kvalitní kování zaručuje dlouhou životnost.

Maximální výška – vestavěné skříně se vyrábějí na míru, takže mohou sahat od země až ke stropu.

Náhrada dveří – dveře se dají nahradit závěsem, a tím ušetříte značné finanční prostředky.

 

 
Fotografie “Bedroom with a mirrored fitted wardrobe” od “Betta Living” licencovaná pod CC BY 2.0.

Líbilo se?

1 Comment

  1. Rustik Reply

    Ona ta skrin ani nemusi byt vestavena. Dost prpstoru usetri i klasicky stojici skrin, ktera ma treba jenom posuvne dvere (namisto bezne oteviranych). V malem panelakovem byte si to ndovedu predstavit jinak

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *