Vybíráte postel? Zvolte raději kvalitní z masivu

Postel z masivu

Podle starého čínského učení FENG SHUI by postel měla být dřevěná a vzdušná, což zaručuje optimální proudění energie a harmonie. Vůbec se nedoporučují postele kovové.

Nevhodné jsou i postele uzavřené (s vestavěným úložným prostorem), které brání proudění vzduchu a odvádění vlhkosti z matrací (živná půda pro plísně a roztoče).

Pokud potřebujete něco pod postel uložit, volte zásuvku. Ovšem je třeba si uvědomit, že postel není určena ke skladování nepotřebných věcí.

Postel vyrobená z masivu vám zaručí vysoce kvalitní spánek. Jedná se o produkt z kvalitních přírodních materiálů, který je neškodný pro lidské zdraví. To vám různé lamináty a chemicky opracovaná dřevotříska nezaručí.

Postel z masivu – nadčasový materiál

Kvalitní dřevěná postel vám bude sloužit několik desetiletí, a dlouhé záruční podmínky jsou toho důkazem!

A samozřejmě je třeba zmínit vzhled těchto lůžek. Nábytek z přírodního dřeva je stylový a pohodlný doplněk každého interiéru!

S tímto nábytkem vytvoříte dokonalou teplou domácí atmosféru.  Další výhodou těchto lůžek je jejich cena. Náklady na lůžko ze dřeva, nejsou o mnoho vyšší než náklady na kovovou postel. Tato o něco vyšší investice se vám s časem vrátí a znát to bude i na kvalitě spánku.

Kromě toho, dřevěný nábytek je ideální pro klasický i moderní interiér.  Při rozhodování o barvě je nejvhodnější volit přírodní odstíny.

Pokud máte představu o jiné barvě, je dobré si vybrat bukové dřevo, které je možné přirozeně namořit na jinou dřevinu.

 

Postel z masivu je dobrá volba

Při výběru postele si dávejte pozor na „úsporné“ provedení, které se vyskytuje u některých výrobců. U výrobku uvádějí název „masivní“, ale ze dřeva jsou pouze nohy nebo čelo. Běžně se setkáváme s tím, že bočnice nejsou z masivu, ale z dýhované dřevotřísky. Výplně čel bývají běžně dělané z překližky.

Přesto můžeme dřevěné postele jen doporučit. Moderní masivní postele vynikají čistými a rovnými liniemi, rustikální postele vyrobené z masivního dřeva jsou charakteristické svou mohutností, vysokou kvalitou opracování a starožitným vzhledem.
Fotografie “Bed” od “Dan Taylor-Watt” licencovaná pod CC BY 2.0.

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *