Výhody betonové podlahy

Betonové podlahy patří ke stále oblíbenějším řešením v rodinných domech. Proč a co se za tímto termínem vlastně přesně skrývá?

 

Co jsou to betonové podlahy a kde je můžeme použít

Pro laika je poměrně těžké je od sebe rozlišovat, nicméně existuje několik druhů betonových podlah. Základní rozdíl je v použitém materiálu – potěr cementový, anhydritový, asfaltový a magnezitový. Všechny mají své specifické vlastnosti, přednosti a odlišný způsob využití.

Již zmiňovaný cementový potěr patří k těm nejstarším a nejvíce využívaným, protože celý proces je poměrně jednoduchý.

Moderní postupy navíc umožňují širokou škálu jeho uplatnění a přinášejí řadu výhod. Taková podlaha se dá realizovat jak u novostavby, tak i při rekonstrukci. Své využití může najít dokonce i v dílně anebo v garáži. Tyto typy podlah jsou velmi odolné, dobře snášejí také například vlhkost, nemusíme se proto bát jejich použití ani například ve sklepě. Jinak se jim také říká strojně hlazené cementové potěry.

 

Jaké další výhody betonové podlahy mají

Betonové podlahy mají řadu výhod. Stěžejním kladem je rychlost provedení, můžeme takto zvládnout až 150 m² během jediného dne. Dá se tak říct, že již za 24 hodin je možné stihnout novou podlahu rovnou v celém domě.

Pokud rekonstruujete, příliš dlouho díky tomuto druhu betonové podlahy nebude chod vaší domácnosti omezen. Již za další den je možné po nich běžně chodit.

Také výsledná cena zůstává citelně nižší. Ve srovnání s anhydritovým potěrem máme náklady menší zhruba o 30 až 40 %. Přitom však podobná podlaha poskytuje srovnatelnou kvalitu. Navíc je krásně rovná a můžeme tak na ni položit prakticky libovolnou podlahovou krytinu.

Vhodný je cementový potěr rovněž k pokládce podlahového topení, neboť velmi dobře akumuluje teplo a vyznačuje se dobrou vodivostí. A problém nepředstavuje ani jeho použití v rámci dřevostaveb a dalších tzv. suchých způsobů výstavby. Díky vysokému stupni požární odolnosti nalézá mimo to uplatnění nejen u rodinných domů, ale také v průmyslové výstavbě.

podlahove-vytapeni

 

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *