Zařizujete studentský pokoj? Inspirujte se!

Na první pohled jednoduchá činnost, ale aniž byste to zpozorovali, můžete se dostat do slepé uličky. Student už není žádné malé dítě, ale téměř dospělý člověk s vlastními názory a ty jsou za každou cenu správné. Teenagera nezajímá, že to co říká a po čem touží, je šílené, neřešitelné a „postavené na hlavu“.

Chcete-li tuto etapu zařizování jeho pokoje přežít ve zdraví, sedněte si se svým zlatíčkem za „jednací stůl“ a snažte se najít společné řešení. Dokola mu trpělivě vysvětlujte, že nejvhodnější je nábytek na míru nebo sektorový nábytek. Že se věci nedají ukládat pouze do krabic pod postel a že jeho zdraví neprospívá ležet jen s notebookem na posteli.

 

Teenager potřebuje více životního prostoru jako dítě

Proto volíme nábytek, který má mnoho variací a dá se snadno kombinovat, případně kupovat další skříňky. Součástí by měly být uzavřené police na knihy, CD a DVD. Nikdy nezaplňujte studentský pokoj nábytkem! Důležitý je velký psací stůl, na kterém si své místo najdou školní pomůcky a počítač. Nesmí chybět stolní lampa, přesto je vhodné stůl umístit v blízkosti okna a snažit se využít maximum denního světla.

Přichází na řadu ergonomická židle. Tady nedoporučujeme šetřit, jen tak zabráníte tomu, aby si vaše dítě nezničilo páteř neustálým sezením u počítače. Dnes je kvalitní židle dostupná i za přijatelné ceny a neměli byste váhat do ní investovat, zdravé sezení musí být na prvním místě.

 

Dřevěná postel s kvalitními rošty a matrací – nutnost

Základem studentského pokoje je samozřejmě dobrá postel. Každé dítě školou povinné a student se musí především dobře vyspat, aby se mohli soustředit na výuku a další povinnosti s tím spojené.

Ani vybrat dobrou postel není jednoduché. Pokud si nejste v tomto ohledu jistí, poraďte se s prodejcem.

Studenti se vymlouvají, že mají pro samé učení málo času na úklid, a proto není nutné jim do pokoje dávat různé doplňky a dekorační prvky. Takováto výzdoba v tom úděsném nepořádku zapadne. Jednoduchý a nenáročný styl bez zbytečností patří k tomuto věku. Prakticky jedinými dekoracemi jsou plakáty celebrit a fotografie.

 

Na řadu přicházejí barvy

Připravte se na těžkou a náročnou debatu. K nejčastější kontroverzi dochází právě při volbě barev v pokoji. Teenager pochopitelně touží po červené zdi s černými nápisy a lebkami. Nepotřebuje malíře, s kamarádem to zvládne sám. Rodiče, jak uvidí výsledný efekt budou„mile“ překvapeni.

Rezignujte nebo přesvědčte svého zarputilého potomka, že bílou barvou nic nezkazí. Snaže se najít společné řešení, abyste se nemuseli bát vkročit do pokoje svého dítěte.

 

Základem úspěchu je kompromis

Kompromis se doporučuje nejen v partnerském vztahu, ale také ve vztahu s dítětem.   Předtím, než vybuchnete, nad jeho hloupým nápadem, nabídněte mu alternativu. Touží po černých stěnách? Snažte se ho přesvědčit, že černá je ponurá a v takovém pokoji se bude cítit unavený. Přesto jednu černou stěnu povolte, třeba tu za postelí, další stěny, ať jsou raději světlé. Zajisté i jeho přítelkyně se v takovém pokoji bude cítit příjemněji, to nezapomeňte dodat.

 

Stále toužíte zútulnit pokoj studenta vhodnými doplňky? 

Jak již bylo výše uvedeno, plakáty a dost. Olepený pokoj plakáty s různými příšerami – to není pěkné.

Ovšem pokud byste na zeď pověsili nějaký obraz s krajinkou, stejně by v rámu za chvíli trčela fotka s uřvaným rockerem. Stále se vám nelíbí představa, že bude pokoj dokola kolem oblepen hrůzu budicími obrázky z různých časopisů? Tak navrhněte svému dítěti originální plakát.

Umělecky plakát v rámu je určitě hezčí než kus papíru oblepený lepicí páskou. Svůj účel splní i pěkná foto tapeta. Samozřejmě si ji musí váš potomek vybrat sám.

 

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *