Zastřešení se stává pro majitele bazénů nutností

Konečně jste si pořídili svůj vysněný bazén. Přicházíte ráno na zahradu zkontrolovat svou soukromou vodní plochu a s úlekem zjišťujete, že voda nabrala podezřelý nazelenalý odstín, plavou v ní listy a větvičky a chladná deštivá noc ukradla z příjemné teploty několik celých stupňů. A uprostřed toho všeho trůní žába.

To není moc příjemná představa, co říkáte? Toto všechno jsou důvody, proč se zastřešení stává pro majitele bazénů nutností a jeho zanedbání se vám ošklivě vymstí. A teď se podíváme, jaké další výhody zastřešení přináší.

Proč zastřešit bazén?

Určitě se všichni shodneme na tom, že chceme mít vodu co nejteplejší. A proto se hodí zastřešení, které výborně izoluje teplo. Pod jeho klenbou je díky vynikajícímu mikroklimatu voda příjemně teplá i za nepříznivého počasí a zároveň se omezují na minimum i noční teplotní ztráty.

Během slunečných dní naopak funguje solární efekt, kdy voda akumuluje teplo, které se pod zastřešením vytváří. Je dokázáno, že koupací sezónu si tak můžete prodloužit až na šest měsíců. Úplně ideální je propojit zastřešení s aktivním ohřevem vody například pomocí tepelného čerpadla nebo solárního systému.

Mnoho lidí na zastřešení bazénu oceňuje také bezpečnost. Nemusíte se bát, že vaše děti nebo domácí mazlíčci do bazénu spadnou.

Zastřešení a údržba

Na údržbu má zastřešení jen ten nejlepší vliv. Čistota vody je jednou z hlavních výhod zastřešení. Jakýkoliv typ zakrytí vodu chrání před většími nečistotami, jako jsou listy a větvičky i před pylem a prachem poletujícím ve vzduchu.

Zároveň velmi citelně šetří provozní náklady. Obejdete se bez spousty práce, starostí a investic kolem čištění vody a nehrozí, že byste ji museli v průběhu sezóny měnit. Navíc bude stačit vodu ošetřit jen minimálním množstvím chemie.

Je důležité si uvědomit, že zastřešení také omezuje ztrátu vody vypařováním na minimum a tím šetří další peníze.

Kolik je možností zastřešení? Nepočítaně!

A jak si z nich vybrat? To je na vás. Na výběr máte z mnoha tvarů, velikostí, provedení i cenových relací. Dnes na trhu najdete různé typy zastřešení, které se budou hodit do každé zahrady. V zásadě se nabízí zastřešení dvojí: posuvné a mobilní.

Posuvné zastřešení má většinou podobu hliníkovo – laminátové konstrukce na kolejnicích a je vhodné pouze pro bazény zapuštěné. K bazénu ho nainstaluje většinou specializovaná firma a zůstává zde trvale. Ideální je pořízení současně s bazénem, ale není to podmínkou.

Naproti tomu mobilní zastřešení připomíná svou lehkou samonosnou konstrukcí stan. Zakryjete jím i nadzemní bazén, kotví se v zemi a je možné ho kdykoliv sbalit a uklidit.

Alternativou pro toho, kdo chce vodu chránit, ale z nějakého důvodu nemůžete bazén zastřešit, jsou bazénové lamely nebo obyčejná plachta.

Pokud potřebujete poradit se zastřešením, neváhejte se obrátit na společnost Alupo. Jsou to specialisté v oboru, kteří vám vždy navrhnou vhodné řešení.

Líbilo se?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *